– Motywacja do dalszej nauki

3 min

Matematyka nie musi być uciążliwa ani nudna. Dzięki odpowiednim metodom i zachętom możesz wyrobić w dziecku pozytywne podejście do tego przedmiotu i motywację do zdobywania dalszej wiedzy.

Dzieci Sary, 7-letnii Arian i 5-letnia Amina, od miesiąca testują nasz serwis matematyczny. Ich mama już dostrzega różnicę.

- Amina wiele się nauczyła w tym krótkim czasie. Jest coraz lepsza w odczytywaniu czasu z tarczy zegara, zaczęła też dodawać i odejmować. Ta aplikacja naprawdę pomogła nam osiągnąć spory postęp.

Co więcej, dzieci nauczyły się też współpracować. Starszy brat Arian chętnie pomaga siostrze, gdy Amina czegoś nie rozumie. Jest naprawdę dumny, kiedy udaje mu się coś wytłumaczyć siostrze.

Pozytywnie spędzany czas przed ekranem to różnica na plus

Albert Junior to gra cyfrowa, dzięki której matematyka staje się dla dzieci przyjemniejsza i łatwiejsza. Dzieci Sary często zaczynają liczyć z własnej inicjatywy i są naprawdę podekscytowane, gdy przychodzi czas na zabawę z Albertem.

- W naszym coraz bardziej cyfrowym społeczeństwie dzieci uwielbiają siedzieć ze smartfonem czy tabletem w dłoni. Dobrze więc, że przy okazji wpatrywania się w ekran uczą się czegoś przydatnego. Widzę, że dla dzieci to świetny sposób na naukę.

Matematyka w życiu codziennym

Sara stara się też wprowadzać matematykę do codziennego życia i radzi innym rodzicom, aby robili to samo. To doskonały sposób na zabawę z matematyką i pokazanie dzieciom, jak mogą w praktyce wykorzystać to, czego uczą się w aplikacji.

– Warto wykorzystywać wszelkie okazje, aby coś policzyć. Na przykład krojąc jabłko na przekąskę można spytać: „Ile mamy kawałków jabłka?” lub „Jeśli zjesz jeden kawałek, to ile ich zostanie?”

Dla dzieci w każdym wieku

Albert Junior jest przystosowany dla dzieci w wieku 3-9 lat i umożliwia naukę matematyki w sposób przypominający grę.

– Dużym plusem aplikacji jest to, że jej treść jest zgodna z programem nauczania. Dobrze czuję się dając dzieciom do ręki narzędzie, dzięki któremu czegoś się nauczą.

Serwis zostanie wkrótce uruchomiony także w wersji dla dzieci w wieku 10-16 lat. Uczniowie będą mogli wyznaczać sobie osobiste cele i korzystać z animowanych lekcji, które ułatwią naukę. Nie przegap tej możliwości!

Zacznij już dziś!