– Chciałbym, żeby uważały matematykę za dobrą zabawę

3 min

Ryszard jest jednym z wielu rodziców, którym trudno jest namówić dzieci do nauki matematyki w domu. Teraz jednak znalazł metodę, która działa zarówno w przypadku młodszej córki Lycke, jak i starszej Stelli.

– W szkole mówiło się trochę o pomocach cyfrowych, pomyślałem więc, że powinna istnieć jakaś aplikacja albo program do ćwiczenia w domu – mówi Ryszard.

Zdecydował się przetestować nasz serwis matematyczny i już po dwóch tygodniach zauważył różnicę, zwłaszcza w przypadku sześcioletniej Lycke.

– Chociaż nie używamy jeszcze Alberta zbyt długo, myślę, że już nastąpiła poprawa. Wcześniej Lycke potrafiła tylko policzyć do dziesięciu. Teraz zaczęła liczyć całymi dziesiątkami.

Doświadczenie inspirowane grami

Albert Junior to zabawny edukacyjny serwis matematyczny dla dzieci w wieku od 3 do 9 lat. Poprzez ćwiczenia pedagogiczne i wciągające elementy gry serwis rozbudza w dzieciach ciekawość i ułatwia im rozwój umiejętności matematycznych.

– Najlepszą cechą Alberta Juniora jest sam układ aplikacji. Wszystko jest uporządkowane, zrozumiałe i przyjazne dla dzieci.

Rodzina zaczęła używać Alberta Juniora, aby spędzać z dzieckiem trochę wspólnego czasu przed ekranem. Istnieje wiele gier, które nieustannie kuszą i przyciągają uwagę. W przypadku Alberta wiemy jednak, że czas spędzony przed ekranem wzbogaca i uczy dziecko, które traktuje wszystko jako grę.

– Lycke lubi zbierać spadające diamenty, to dla niej pewna forma nagrody.

Cenna nauka

Do tej pory jego dzieci miały raczej neutralny stosunek do matematyki, Ryszard jednak obawia się, że w przyszłości może rozwinąć się u nich negatywne podejście do tego przedmiotu. Dlatego zależy mu, żeby już od najmłodszych lat stworzyć dla nich środowisko do wspólnej nauki i zabawy.

– Moja rada dla innych rodziców to: usiądźcie z dziećmi, kiedy wykonują ćwiczenia. W ten sposób możecie razem poszukać rozwiązania lub w razie potrzeby udzielić innej pomocy. Spędzanie czasu z dziećmi jest również miłe dla rodziców, więc myślę, że zdecydowanie warto spróbować takiego podejścia.

Zacznij już dziś!