– Zaczął używać matematycznych pojęć

5 min

Józefina znalazła sposób, aby pobudzić zainteresowanie syna matematyką. Dzięki popularnemu serwisowi pięcioletni Jacek może zacząć poznawać matematyczne pojęcia i powoli szykować się do szkoły.

– Jacek zainteresował się liczbami i jest już całkiem zaawansowany matematycznie. Dlatego chcieliśmy znaleźć sposób, aby utrzymać to zainteresowanie i wspomóc jego rozwój.

Albert Junior to cyfrowy serwis matematyczny dla dzieci, dzięki któremu matematyka staje się przyjemniejsza i łatwiejsza. Serwis ma gwarantowaną wysoką jakość, jest edukacyjny i całkowicie wolny od reklam.

– Koszmarem rodziców małych dzieci są aplikacje przeładowane reklamami. Wyskakująca nagle reklama, w którą dziecko przypadkowo kliknie, potrafi całkowicie zburzyć koncentrację.

Lepsze warunki startu

Odkąd Jacek zaczął ćwiczyć z Albertem Juniorem, jego rodzice zauważyli dużą różnicę w umiejętnościach matematycznych syna. Zaczął na przykład używać pojęć matematycznych w codziennych sytuacjach.

– Jacek mówi teraz dużo więcej w kategoriach matematycznych, a wszystko zaczęło się od Alberta. Syn potrafi posługiwać się matematyką między innymi podczas zakupu słodyczy. Mówi na przykład: „Jeśli braciszek dostanie dwa cukierki i ja dostanę dwa, to razem będziemy mieć cztery!”

Podobnie jak wielu innych rodziców Józefina jest bardzo zadowolona z możliwości dania dziecku podstaw i tym samym zapewnienia mu lepszych warunków startu w szkole.

– Dzisiaj dzieciom nie jest łatwo. Szkoła stawia im wymagania, jak tylko rozpoczną pierwszą klasę. To świetnie, że mają możliwość trochę się do tego przygotować i złagodzić szok przejścia z przedszkola.

Bawiąc – uczyć

Albert Junior jest odpowiedni dla wszystkich dzieci w wieku od 3 do 9 lat. Serwis został zaprojektowany jako gra z interaktywnymi ćwiczeniami i nagrodami, które pobudzają ciekawość dziecka i zwiększają jego motywację do nauki.

– Jacek nie odbiera tych ćwiczeń jako nauki. Dla niego to zabawa, a fakt, że rozwija się przy tym matematycznie, to tylko dodatkowa korzyść.

Józefina radzi innym rodzicom, aby też podchodzili do matematyki jak do gry. To ułatwia rozpoczęcie przygody z nauką w naturalny sposób i tworzy pozytywne skojarzenia z tematem.

– Zainteresowanie dziecka to świetny początek. Warto je wykorzystać. Nie chodzi przecież o to, aby dziecko do czegokolwiek zmuszać, to ma być zabawa!

Zacznij już dziś!