– Profesjonalny, pedagogiczny i przemyślany

5 min

Sara i jej trzyletnia córka Luiza odkryły nowy sposób nauki. Dzięki nowemu serwisowi mogą pożegnać nudne gry i aplikacje.

Sara uważa sprawne poruszanie się po świecie cyfr za bardzo ważne, zależy jej więc na zapewnieniu swojej córce jak najlepszych warunków startowych do późniejszej nauki. Najlepiej jest zacząć jak najwcześniej.

– Przetestowałyśmy szereg różnych gier edukacyjnych, ale Albert bez wątpienia jest najbardziej profesjonalnym rozwiązaniem – ocenia Sara.

Albert Junior to cyfrowy serwis matematyczny opracowany z myślą o rozbudzeniu ciekawości i nauczania matematyki w angażujący i pedagogiczny sposób. Dzieci zdobywają w aplikacji kolejne poziomy i stają przed stopniowo coraz trudniejszymi wyzwaniami, a za każdy sukces nagradzane są motywującymi treściami.

– Dzięki temu, że aplikacja jest pomyślana jako gra, mogę ją przedstawić Luizie jako formę wspólnej zabawy. Dziecko nie traktuje tego jako nauki.

Wartościowy czas przed ekranem

Ostatnio rodzina dużo przebywa w domu, więc aplikacja matematyczna to w opinii Sary idealne rozwiązanie na spędzanie czasu. Dzięki Albertowi córeczka siadając przed ekranem zyskuje coś wartościowego.

– Albert to dla Luizy rozwijające doświadczenie, dalece cenniejsze niż bezproduktywne przewijanie ekranu tabletu.

Z serwisu korzystać mogą wszystkie dzieci w wieku od 3 do 9 lat. Etap rozpoczęcia nauki zależy od bieżących umiejętności dziecka lub od tego, do której klasy chodzi. Dzięki temu, że Albert Junior to aplikacja na smartfony i tablety, serwis jest łatwo dostępny i umożliwia naukę w dowolnym miejscu i czasie.

Fundamenty na przyszłość

Zapoznanie dziecka z matematyką na wczesnym etapie ma szereg zalet. Pomaga dziecku rozwijać logiczne myślenie i umiejętność rozwiązywania problemów. Zmniejsza też ryzyko rozwinięcia się fobii matematycznej, której wiele dzieci doświadcza w szkole.

– Wydaje mi się, że możliwość wzbudzenia u dziecka zainteresowania liczbami już w młodym wieku ma same zalety – podsumowuje Sara.

– Bardzo spodobała mi się sytuacja, gdy Luiza po powrocie z przedszkola znalazła w aplikacji sekcję z różnymi figurami geometrycznymi. Bardzo szybko zaliczyła aż dwa poziomy, bo rozpoznała figury omawiane w przedszkolu. Przywołała zdobytą wiedzę i wykorzystała ją w Albercie, co dało jej niesamowitą satysfakcję i poczucie sukcesu!

Zacznij już dziś!