Do czego potrzebna jest matematyka?

2 min

Wiele osób uważa, że ​​spora część wiedzy matematycznej, którą zdobyli w szkole, w późniejszym życiu okazała się niepotrzebna. Jednym z powodów takiego zjawiska może być brak odpowiedniego motywowania uczniów do nauki.

Jeśli sami rodzice uważają, że matematyka, której uczy się ich dziecko jest bezużyteczna, to trudno o odpowiednią motywację. Właśnie dlatego pragniemy przypomnieć o wszystkich pozytywnych aspektach nauki tego przedmiotu.

Ćwiczy mózg

Matematyka to prawdziwy trening dla mózgu, dodatkowo jest pomocna w rozwiązywaniu problemów, pozytywnie wpływa na umiejętności analityczne, logiczne myślenie i nie tylko. Dzieci, które uczą się matematyki, zdobywają zatem umiejętności, z których będą korzystać w przyszłości, niezależnie od wyborów zawodowych.

Poprawia pamięć

Matematyka poprawia naszą pamięć roboczą i ułatwia uczenie się języków obcych, wspomaga umiejętności czytania ze zrozumieniem i rozwiązywania problemów.

Zwiększa kreatywność

Odkrywanie bogatego świata matematyki i nauka kreatywnego rozwiązywania problemów może przyczynić się do powstania nowych pomysłów, idei i innowacji.

Ułatwia codzienne życie

Każdy musi umieć liczyć i radzić sobie z codziennymi rachunkami, aby móc zarządzać swoimi finansami. Umiejętności matematyczne przydają się zarówno podczas zakupów w sklepie, jak i w trakcie obliczania oprocentowania kredytów.

Jest przydatna w życiu zawodowym

Wiele różnych zawodów wymaga umiejętności matematycznych – korzystają z nich np. stolarze, programiści, farmaceuci, ekonomiści i osoby samozatrudnione. Dzięki solidnym podstawom Twoje dziecko będzie miało w przyszłości większe szanse na odniesienie sukcesu w bardziej zaawansowanej matematyce.

Zacznij już dziś!