Bezpłatna pomoc matematyczna w okresie letnim

3 min

Myślenie matematyczne to układanka, którą trzeba świadomie i na bieżąco rozwijać. Niestety, pod presją terminów i kolejnych semestrów nie zawsze jest czas na refleksję. Teraz oferujemy wyjątkową możliwość – bezpłatną pomoc matematyczną dla każdego, kto chce wypróbować Alberta latem. – Testowanie serwisu jest do 31 sierpnia bezpłatne – zapowiada Salman Eskandari, jeden z założycieli.

Przeprowadzono już wiele badań nad tym, jak dzieci uczą się myślenia matematycznego. Jest to ogromna układanka składająca się z szeregu wzajemnie połączonych umiejętności i zdolności. Głównym wnioskiem jest to, że nauka matematyki to złożony problem, zajmuje więc bardzo dużo czasu.

Młodsze dzieci uczą się matematyki głównie poprzez zabawę i wykorzystanie umiejętności, które już posiadają, takich jak liczenie i grupowanie przedmiotów. Według naukowców z Uniwersytetu w Göteborgu zabawa i odkrywanie to ważne elementy, które zachęcają młodsze dzieci do rozwijania myślenia matematycznego.

Pomoc dla jak największej liczby dzieci

To myśl przewodnia założycieli Alberta. Obecnie można uzyskać bezpłatne członkostwo na okres letni. Jeśli założysz konto dzisiaj, Twoje dziecko będzie mogło bezpłatnie próbować nauki z Albertem aż do 31 sierpnia – bez okresu wiążącego, bez okresu wypowiedzenia ani żadnych innych zobowiązań.

Początkowo Albert był skierowany do dzieci w wieku od 11 do 17 lat. W miarę rozwoju w serwisie znalazła się też oferta dla dzieci młodszych, nawet trzyletnich – jako inspirowane grami, wesołe wprowadzenie do świata matematyki.

– Od samego początku celem twórców Alberta jest pomoc jak największej liczbie uczniów. Wierzymy, że rozbudzenie ciekawości matematycznej we wczesnym wieku jest bardzo istotne – mówi Salman Eskandari, jeden z założycieli serwisu.

Rezultaty widoczne na poziomie całego społeczeństwa

Jako serwis cyfrowy Albert dostępny jest przez całą dobę. Korzystając ze zdobyczy technologii i pedagogiki jesteśmy w stanie oferować naszym młodym użytkownikom ćwiczenia w różnych dziedzinach i na różnych poziomach, tak aby odpowiadały ich indywidualnym potrzebom. Nic dziwnego, że już ponad 200 tysięcy rodzin wybrało Alberta na swojego cyfrowego nauczyciela matematyki.

– Już od teraz miliony dzieci w polskich szkołach mogą w okresie letnim korzystać z pomocy Alberta przez całą dobę przez siedem dni w tygodniu. I to zupełnie za darmo. Jesteśmy przekonani, że z czasem zacznie to być widoczne również na poziomie całego społeczeństwa - podsumowuje Arta Mandegari, jeden z założycieli Alberta.

Zacznij już dziś!